image
hl1


Zajęcia dodatkowe

Proponujemy dzieciom udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów wg własnych, autorskich programów. Poniżej opis wybranych zajęć.


rounded_img
Zajęcia taneczne

Zajęcia dla entuzjastów tańca, które obejmują program nauki tańca towarzyskiego dla dzieci zgodnie z opracowanym Programem Edukacji Tanecznej „Wychowanie Poprzez Taniec”. Nauka tańca pozwala dzieciom na opanowanie technicznych i artystycznych tajników poznawanych tańców, jak również uczy wyczucia rytmu i opanowania krótkich choreografii. Systematyczne lekcje pozytywnie ukierunkowują nadmiar energii, znacznie poprawiają proces zapamiętywania i koncentracji uwagi oraz wewnętrzną dyscyplinę. Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym sylwetkę, a także wzmacniającym wiarę w siebie.

rounded_img
Warsztaty teatralne

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni dziecięcej, podtrzymywanie w dziecku ciekawości świata oraz wspieranie jego rozwoju poprzez dostęp do różnorodnych doznań zmysłowych. Warsztaty budują poczucie własnej wartości, co sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dziecka. Dodatkowo zajęcia kształtują dużą i małą motorykę oraz doskonalą mowę i wzbogacają czynny słownik dziecka.


Uruchomienie zajęć dodatkowych w żłobku uzależnione jest od liczby chętnych uczestników – zazwyczaj wymagana minimalna liczba to 5 – 6 osób. Jeśli wśród powyższych zajęć zabrakło propozycji, która mogłyby być interesująca dla Państwa pociech, prosimy o informację, a my wtedy postaramy się zorganizować takie zajęcia w żłobku.