image
hl1

Organizacja

Poniżej znajdziecie Państwo kilka informacji dotyczących funkcjonowania naszego przedszkola.


rounded_img

Godziny otwarcia

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:30.
Pracujemy przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

rounded_img

Plan dnia

7.30 – 08.30 – przychodzimy do przedszkola
Witamy dzieci i zapraszamy do sal. Jest to czas przychodzenia do przedszkola oraz zabaw dowolnych w kącikach zainteresowań. Prowadzone są w tym czasie również zabawy integracyjne oraz indywidualne lub grupowe zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.
08.30 – 08.45 – ćwiczymy
Gimnastyka poranna.
08.45 – 09.15 – jemy śniadanie
09.15 – 11.00 – rozpoczynamy zajęcia w grupach
Realizujemy treści programowe z zakresu zajęć podstawowych, m.in.: język angielski, gimnastyka ogólnorozwojowa, matematyka malucha oraz zajęcia warsztatowe: plastyczne, muzyczne, ceramiczne, rozwijające umiejętności społeczne, etc..
11.00 – 12.00 – bawimy się na świeżym powietrzu
Na naszym placu zabaw prowadzimy gry i zabawy ruchowe. Jest to również czas spacerów, wycieczek oraz prowadzenia obserwacji przyrodniczych.
12.00 – 12.30 – jemy obiad – zupa
12.30 – 13.30 – odpoczywamy po pysznym obiadku
Młodsze dzieci mają możliwość skorzystania z popołudniowej drzemki. Starsze dzieci w tym czasie biorą udział w cichych zabawach i grach stolikowych, zabawach w kącikach zainteresowań.
13.30 – 14.45 – rozpoczynamy zajęcia dodatkowe
Prowadzimy zabawy wspomagające rozwój intelektualny oraz fizyczny. Pracujemy z dziećmi indywidualnie lub z grupą dzieci o zbliżonych potrzebach edukacyjnych. Kontynuujemy program zajęć podstawowych oraz rozpoczynamy zajęcia dodatkowe.
14.45 – 15.15 – jemy II danie
15.15 – 16.00 – kontynuujemy zajęcia dodatkowe
Doskonalimy umiejętności zdobyte przez dzieci podczas zajęć, inspirujemy dzieci do podejmowania samodzielnej i twórczej aktywności. W zależności od pogody prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu. Kontynuujemy zajęcia dodatkowe.
16.00 – 16.15 – jemy podwieczorek
16.15 – 17.30 – czekamy na Rodziców
Oczekując na Rodziców, czytamy dzieciom bajki, bawimy się w salach i kącikach zainteresowań.

rounded_img

Wyżywienie

W naszym przedszkolu posiłki dostarczane są przez firmę cateringową, która dostarcza posiłki do wielu warszawskich przedszkoli i żłobków oraz szkół.

W ramach dziennego wyżywienia oferujemy:

 • śniadanie,
 • II śniadanie (przekąska owocowo – warzywna),
 • obiad – zupa i drugie danie,
 • podwieczorek.
 • Potrawy są przygotowywane codziennie z produktów dostarczanych na bieżąco. Posiłki opracowywane są według zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi. Do przygotowywania potraw stosuje się zdrowe produkty – m.in. ciemne pieczywo, kasze, nabiał (sery, jogurty naturalne, kefiry, maślanki), różnorodne mięsa i ryby. Każdy posiłek wzbogacony jest o sezonowe warzywa lub owoce.
  Firma cateringowa dokłada wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”. Dla chętnych zawsze są dokładki posiłków.

  Istnieje możliwość zamawiania diet dla dzieci z alergiami pokarmowymi np. dieta bezmleczna, dieta bez jaja, dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, lub kombinacje wymienionych diet.

  rounded_img

  Wyprawka

  W Balibu ekwipunek debiutanta/debiutantki składa się z:

 • obuwia zmiennego (wygodnego, łatwego do założenia – na rzepy lub gumkę, najlepiej na antypoślizgowej podeszwie)
 • pasty i szczoteczki do zębów
 • ubrania na zmianę (dostosowanego do pory roku)
 • nakrycia głowy w słoneczne dni oraz kremu z filtrem lub kremu na zimno
 • pieluch jednorazowych – jeśli dziecko używa
 • ulubionej maskotki, poduszeczki, kocyka, etc.
 • Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

  rounded_img

  Adaptacja

  W naszym przedszkolu Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku podczas adaptacji oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszej placówki.

  Dla naszych najmłodszych przedszkolaków przygotowaliśmy ciekawy program adaptacyjny, który pozwoli im w łagodny sposób zaaklimatyzować się w nowym miejscu i czuć się w nim swobodnie i bezpiecznie. Uczestnicząc w zabawach z rówieśnikami, maluch zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z Rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia.

  W ramach programu adaptacyjnego proponujemy:

 • zajęcia adaptacyjne prowadzone są przez docelowych nauczycieli wychowawców grup oraz nauczycieli pomocniczych. Zajęcia te pozwalają naszym adeptom poznać nowe miejsce i Panie w bezpiecznych sytuacjach, bo w towarzystwie Rodziców. Rodzice mogą towarzyszyć dziecku w pierwszych dniach adaptacji malucha w grupie. Zajęcia adaptacyjne trwają około tygodnia.
 • wrzesień dla 3-latków jest miesiącem adaptacyjnym. W tym czasie organizujemy atrakcyjne zabawy i zajęcia, bawimy się na powietrzu i oswajamy się z rozstaniem z Rodzicami. Chcemy by dziecko łagodnie „weszło w świat przedszkola”, a towarzyszyć mu w tym będą profesjonalnie przygotowani wychowawcy, psycholog dziecięcy oraz Rodzice,
 • rozmawiamy o dobrej adaptacji – rozmawiamy z Rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola, opowiadamy jak ważną rolę pełnią Rodzice podczas okresu adaptacji.

 • rounded_img

  Rekrutacja

  Zapisy do przedszkola, do wszystkich grup wiekowych, prowadzone są przez cały rok.

  O przyjęciu dziecka do placówki decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo przyjęć do przedszkola mają:

 • dzieci, które uczęszczały do Żłobka Balibu,
 • dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do Przedszkola Balibu.
 • Wpisu na listę podopiecznych dokonujemy po podpisaniu Umowy oraz uiszczeniu opłaty wpisowej.
  Wszystkich zainteresowanych zapisaniem swojego dziecka do przedszkola prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub kontakt mailowy. Dane kontaktowe przedszkola znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy na Państwa zapytanie w jak najkrótszym czasie.