image
hl1

Organizacja

Poniżej znajdziecie Państwo kilka informacji dotyczących funkcjonowania naszego żłobka.


rounded_img

Godziny otwarcia

Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:30.
Pracujemy przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

rounded_img

Plan dnia

7.30 – 08.30 – przychodzimy do przedszkola
Witamy dzieci i zapraszamy do sal. Jest to czas przychodzenia do przedszkola oraz zabaw dowolnych w kącikach zainteresowań. Prowadzone są w tym czasie również zabawy integracyjne oraz indywidualne lub grupowe zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.
08.30 – 08.45 – ćwiczymy
Gimnastyka poranna.
08.45 – 09.15 – jemy śniadanie
09.15 – 11.00 – rozpoczynamy zajęcia w grupach
Realizujemy treści programowe z zakresu zajęć podstawowych, m.in.: język angielski, gimnastyka ogólnorozwojowa, matematyka malucha oraz zajęcia warsztatowe: plastyczne, muzyczne, ceramiczne, rozwijające umiejętności społeczne, etc..
11.00 – 12.00 – bawimy się na świeżym powietrzu
Na naszym placu zabaw prowadzimy gry i zabawy ruchowe. Jest to również czas spacerów, wycieczek oraz prowadzenia obserwacji przyrodniczych.
12.00 – 12.30 – jemy obiad – zupa
12.30 – 13.30 – odpoczywamy po pysznym obiadku
Młodsze dzieci mają możliwość skorzystania z popołudniowej drzemki. Starsze dzieci w tym czasie biorą udział w cichych zabawach i grach stolikowych, zabawach w kącikach zainteresowań.
13.30 – 14.45 – rozpoczynamy zajęcia dodatkowe
Prowadzimy zabawy wspomagające rozwój intelektualny oraz fizyczny. Pracujemy z dziećmi indywidualnie lub z grupą dzieci o zbliżonych potrzebach edukacyjnych. Kontynuujemy program zajęć podstawowych oraz rozpoczynamy zajęcia dodatkowe.
14.45 – 15.15 – jemy II danie
15.15 – 16.00 – kontynuujemy zajęcia dodatkowe
Doskonalimy umiejętności zdobyte przez dzieci podczas zajęć, inspirujemy dzieci do podejmowania samodzielnej i twórczej aktywności. W zależności od pogody prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu. Kontynuujemy zajęcia dodatkowe.
16.00 – 16.15 – jemy podwieczorek
16.15 – 17.30 – czekamy na Rodziców
Oczekując na Rodziców, czytamy dzieciom bajki, bawimy się w salach i kącikach zainteresowań.

rounded_img

Wyżywienie

W naszym żłobku wyżywienie dostarczane jest przez firmę cateringową, która dostarcza posiłki do wielu warszawskich przedszkoli i żłobków oraz szkół.

W ramach dziennego wyżywienia oferujemy:

 • śniadanie,
 • II śniadanie (przekąska owocowo – warzywna),
 • obiad – zupa i drugie danie,
 • podwieczorek.
 • Potrawy są przygotowywane codziennie z produktów dostarczanych na bieżąco. Posiłki opracowywane są według zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi. Do przygotowywania potraw stosuje się zdrowe produkty – m.in. ciemne pieczywo, kasze, nabiał (sery, jogurty naturalne, kefiry, maślanki), różnorodne mięsa i ryby. Każdy posiłek wzbogacony jest o sezonowe warzywa lub owoce.
  Firma cateringowa dokłada wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”. Dla chętnych zawsze są dokładki posiłków.

  Istnieje możliwość zamawiania diet dla dzieci z alergiami pokarmowymi np. dieta bezmleczna, dieta bez jaja, dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, lub kombinacje wymienionych diet.

  rounded_img

  Wyprawka

  W Balibu ekwipunek debiutanta/debiutantki składa się z:

 • obuwia zmiennego (wygodnego, łatwego do założenia – na rzepy lub gumkę, najlepiej na antypoślizgowej podeszwie)
 • pasty i szczoteczki do zębów
 • ubrania na zmianę (dostosowanego do pory roku)
 • nakrycia głowy w słoneczne dni oraz kremu z filtrem lub kremu na zimno
 • pieluch jednorazowych
 • nawilżanych chusteczek
 • smoczek – jeśli dziecko używa
 • kubek niekapek
 • ulubionej maskotki, poduszeczki, kocyka, etc.
 • Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

  rounded_img

  Adaptacja

  W naszym żłobku Rodzice mają możliwość towarzyszenia dziecku podczas adaptacji oraz zapoznania się ze specyfiką pracy naszej placówki.

  Dla naszych najmłodszych dzieci przygotowaliśmy ciekawy program adaptacyjny, który pozwoli im w łagodny sposób zaaklimatyzować się w nowym miejscu i czuć się w nim swobodnie i bezpiecznie. Uczestnicząc w zabawach z rówieśnikami, maluch zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja przyszłe rozstanie z Rodzicami, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia.

  W ramach programu adaptacyjnego proponujemy:

 • zajęcia adaptacyjne prowadzone są przez docelowych opiekunów grup. Zajęcia te pozwalają naszym adeptom poznać nowe miejsce i Panie w bezpiecznych sytuacjach, bo w towarzystwie Rodziców. Rodzice mogą towarzyszyć dziecku w pierwszych dniach adaptacji malucha w grupie. Zajęcia adaptacyjne trwają około tygodnia.
 • adaptacyjny wrzesień – ponieważ we wrześniu do naszego żłobka dołącza najwięcej dzieci, jest on miesiącem adaptacyjnym. W tym czasie organizujemy atrakcyjne zabawy i zajęcia, bawimy się na powietrzu i oswajamy się z rozstaniem z Rodzicami. Chcemy by dziecko łagodnie „weszło w świat żłobka”, a towarzyszyć mu w tym będą profesjonalnie przygotowani opiekunowie, psycholog dziecięcy oraz Rodzice,
 • rozmawiamy o dobrej adaptacji – rozmawiamy z Rodzicami dzieci przyjętych do żłobka, opowiadamy jak ważną rolę pełnią Rodzice podczas okresu adaptacji.

 • rounded_img

  Rekrutacja

  Zapisy do żłobka prowadzone są przez cały rok.

  O przyjęciu dziecka do placówki decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona.
  Pierwszeństwo przyjęć do żłobka, w miarę dostępnych miejsc, mają dzieci, których rodzeństwo uczęszcza lub uczęszczało do Przedszkola lub Żłobka Balibu.

  Wpisu na listę podopiecznych dokonujemy po podpisaniu Umowy oraz uiszczeniu opłaty wpisowej.

  Wszystkich zainteresowanych zapisaniem swojego dziecka do żłobka prosimy o bezpośredni kontakt z placówką, telefoniczny lub mailowy. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy na Państwa zapytanie w jak najkrótszym czasie.