image
hl1


Zajęcia dodatkowe

Proponujemy dzieciom udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez specjalistów wg własnych, autorskich programów. Poniżej opis wybranych zajęć.


rounded_img
Joga dla dzieci

Joga to ćwiczenia fizyczne dostosowane do poziomu każdego dziecka. Każde ćwiczenie ma swoją zabawną nazwę np.: pies, kot, krokodyl, ryba, kobra, żółw, lew, diament, itd., oraz bajkę, którą dzieci bardzo chętnie słuchają, bo każda z nich posiada pouczający morał i mądrość życiową. Dzięki połączeniu ruchu z relaksacyjną muzyką, oraz przepiękną bajką, ćwiczenia jogi stają się dla dzieci atrakcyjną formą nie tylko ruchu w relaksie, ale także sposobem doskonalenia pracy mózgu. Ponieważ rozwój dziecka związany jest z ruchem, jaki daje hatha joga.

rounded_img
Kodowanie dla dzieci

Zajęcia z kodowania są dostosowane do wieku dzieci, uczą je logicznego myślenia, rozkładania problemu na mniejsze elementy. Dzięki pracy zespołowej zajęcia wspierają rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci, budują umiejętności społeczne i oczywiście rozwijają kreatywne myślenie. Zajęcia są prowadzone w małych grupach 5 – 8 osób.

rounded_img
Zajęcia taneczne

Zajęcia dla entuzjastów tańca, które obejmują program nauki tańca towarzyskiego dla dzieci zgodnie z opracowanym Programem Edukacji Tanecznej „Wychowanie Poprzez Taniec”. Nauka tańca pozwala dzieciom na opanowanie technicznych i artystycznych tajników poznawanych tańców, jak również uczy wyczucia rytmu i opanowania krótkich choreografii. Systematyczne lekcje pozytywnie ukierunkowują nadmiar energii, znacznie poprawiają proces zapamiętywania i koncentracji uwagi oraz wewnętrzną dyscyplinę. Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym sylwetkę, a także wzmacniającym wiarę w siebie.

rounded_img
Warsztaty teatralne

Dzieci podczas zajęć zdobywają umiejętności interpersonalne, uczą się panować nad swoim ciałem i głosem. Uczą się pracy w grupie oraz poprzez teatr wyrażać siebie, będą w perspektywie pewniejsi siebie i chętni do zdobywania nowych doświadczeń. Dzieci uczą się także wyrażania swojego zdania. Poprzez szereg ćwiczeń zdobywają umiejętności komunikacyjne, co z pewnością zaprocentuje w ich dorosłym życiu. Kształtują swoją wrażliwość estetyczną i twórcze kompetencje. Poprawiają dykcję, percepcję słuchową, odkrywają predyspozycje indywidualne. Stymulowanie pamięci pomaga w nauce nowych umiejętności, a przyswojona wiedza sprawia, że poszerzają swoje horyzonty myślenia. Celem zajęć jest także kształtowanie postawy twórczego podejścia do zadań i problemów, jak również doświadczanie emocji poprzez dobrą zabawę i uśmiech. Dzieci biorące udział w zajęciach uczą się je wyrażać i rozmawiać o nich.

rounded_img
Judo dla dzieci

Judo to zajęcia skierowane do dzieci od 4 roku życia. W okresie przedszkolnym judo stanowi doskonałą gimnastykę korekcyjną oraz pomaga rozwijać wszechstronnie sprawność fizyczną. Zajęcia Judo rozwijają u dzieci umiejętności techniczne, wpływają na przygotowanie sprawnościowe, jak również kształtują cechy psychologiczne, takie jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, konsekwencję w dążeniu do celu, cierpliwość. Ważne jest to, że na zajęciach dzieci nie uczą się zachowań agresywnych, jedynie będą rozładowywać nadmierną energie. Zajęcia realizowane będą w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem profesjonalnych mat. Eliminuje to prawdopodobieństwo występowania jakichkolwiek urazów nie ograniczając przy tym rozwoju ruchowego.

rounded_img
Logorytmika – zajęcia wspierające rozwój mowy

Logorytmika to połączenie rytmiki z terapią logopedyczną, której celem jest stymulowanie rozwoju mowy małych dzieci. Podczas zajęć dziecko koordynuje ze sobą informacje wzrokowe, słuchowe i ruchowe, uczy się spontanicznie używać mowy, ćwiczy samokontrolę. Wszystko oprawione jest w zabawę, której atrakcyjność nie tylko rozwija zainteresowania dzieci, ale również poprawia koncentrację i pamięć. Podczas zabaw i ćwiczeń pod okiem logopedy, dzieci mają szansę uniknąć złych nawyków, błędów i wad wymowy.
Zajęcia są dedykowane dla dzieci uczących się mówić.

Uruchomienie zajęć dodatkowych w przedszkolu uzależnione jest od liczby chętnych uczestników – zazwyczaj wymagana minimalna liczba to 5 – 6 osób. Jeśli wśród powyższych zajęć zabrakło propozycji, która mogłyby być interesująca dla Państwa pociech, prosimy o informację, a my wtedy postaramy się zorganizować takie zajęcia w przedszkolu.